Press Kit – Carbon Studio

 

Carbon Studio to niezależne studio tworzące gry i aplikacje na komputery osobiste i urządzenia mobilne, eksplorując możliwości, jakie daje technologia wirtualnej rzeczywistości.

Podstawowe Informacje

  • Siedziba
    ul. Brzozowa 30/7 | 41-506 Chorzów | Polska
  • Siedziba Produkcyjna
    ul. Nasyp 6 | 44-100 Gliwice | Polska
  • Data Założenia Firmy
    9 września 2015

Historia

Firma powstała w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, weteranów gliwickiej The Farm 51, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even.

Pomysł utworzenia własnego studia narodził się w 2014 roku, gdy po wsparciu kampanii Kickstarter gogli Oculus Rift otrzymaliśmy pierwszy deweloperski devkit tych gogli. Kontakt z nową, pionierską i niemal nikomu nieznaną technologią był dla nas momentem przełomowym – od tej chwili wiedzieliśmy, że chcemy skupić się wyłącznie na eksploracji potencjału wirtualnej rzeczywistości poprzez tworzenie własnych gier VR.

W roku 2015, z niewielkim budżetem i wielkim zapałem, zaczęliśmy pisać swoją własną historię pod szyldem Carbon Studio. Naszym celem było stworzenie pełnowymiarowej gry VR, oraz praktycznej aplikacji B2B opartej na wirtualnej rzeczywistości. Wiosną 2015 roku wzięliśmy udział w historycznym, pierwszym VR-owym Game Jamie zorganizowanym przez firmy Oculus i Samsung. To tam narodziła się koncepcja eksploracyjnej gry sci-fi, Alice VR, której prototyp zapewnił nam miejsce w finale konkursu. W październiku 2016 roku wydaliśmy Alice VR we współpracy z wydawcą CDP.PL (Klabater). W chwili premiery, Alice VR obsługiwała wszystkie dostępne na rynku gogle PC VR i była jedną z najdłuższych kiedykolwiek wydanych gier VR.

Kolejnym kamieniem milowym była dla nas wielokrotnie nagradzana gra VR The Wizards, która pozwala graczom wcielić się w magów i rzucać czary za pomocą gestów rąk. Tę grę wydaliśmy samodzielnie w lipcu 2017 roku na platformach Steam i Oculus Store w formie wczesnego dostępu. W chwili pełnej premiery w marcu 2018 roku, The Wizards była jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic.

Logo

Zdjęcia i Obrazki

Wideo