Press Kit - Carbon Studio

Carbon Studio to niezależne studio tworzące gry i aplikacje na komputery osobiste i urządzenia mobilne, eksplorując możliwości, jakie daje technologia wirtualnej rzeczywistości.

Podstawowe Informacje

  • Siedziba
    ul. Brzozowa 30/7 | 41-506 Chorzów | Polska
  • Siedziba Produkcyjna
    ul. Nasyp 6 | 44-100 Gliwice | Polska
  • Data Założenia Firmy
    9 września 2015

Historia

Carbon Studio to pionier na polskim i światowym rynku w dziedzinie developmentu gier i aplikacji dedykowanych technologii VR. Pomysł utworzenia studia narodził się w 2014 roku, tuż po wsparciu kampanii Kickstarter gogli Oculus Rift. Rok później, z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, firma Carbon Studio rozpoczęła pracę nad swoimi pierwszymi projektami.

Wiosną 2015 roku wzięliśmy udział w historycznym, pierwszym VR-owym Game Jamie zorganizowanym przez firmy Oculus i Samsung. To tam narodziła się koncepcja eksploracyjnej gry sci-fi, Alice VR, której prototyp zapewnił nam miejsce w finale konkursu. W październiku 2016 roku wydaliśmy Alice VR we współpracy z wydawcą CDP.PL (Klabater).

Kolejnym niezwykle ważnym krokiem na drodze rozwoju studia było wydanie gry The Wizards, pozwalającej graczom wcielić się w rolę potężnych magów i rzucać zaklęcia za pomocą gestów rąk. Wkrótce po swojej pełnej premierze w 2018 roku, gra stała się jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic, co przełożyło się na liczne przyznane jej wyróżnienia oraz nagrody. Rok później tytuł doczekał się potężnej aktualizacji pod nazwą Enhanced Edition, która dzięki wprowadzeniu szeregu istotnych zmian i ulepszeń, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród graczy.

W lipcu 2018 roku wydaliśmy także The Wizards – Trials of Meliora, samodzielną grę VR opartą na The Wizards, dedykowaną mobilnym goglom VR.

W czerwcu 2020 roku, światło ujrzała kolejna odsłona serii, The Wizards – Dark Times. Tytuł ponownie zaprasza graczy do wcielenia się w potężnych magów, tym razem oferując szerszy wachlarz dostępnych czarów, zdecydowanie lepszą szatę graficzną oraz bardziej rozbudowany świat. Pod koniec 2022 roku gry spod szyldu serii The Wizards osiągnęły łączną sprzedaż w liczbie ponad 350 tys. kopii.

Obecnie trwają prace nad aktualizacją do gry The Wizards – Dark Times pod nazwą Brotherhood, która oprócz ulepszeń do trybu dla jednego gracza, wprowadza także gorąco oczekiwany kooperacyjny tryb multiplayer.

Nasz kolejny tytuł – Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall – ukazał się w wersji PC VR pod koniec 2021 roku, a sześć miesięcy później zadebiutował w sklepie Meta Quest. Tytuł w pełni korzysta z niezwykle bogatego uniwersum Warhammer Age of Sigmar zrzeszającego miliony fanów na całym świecie.

W 2019 roku Carbon Studio stało się spółką publiczną i jako pierwsza w historii spółka z branży VR trafiło na giełdę NewConnect, natomiast w grudniu 2022 rozpoczęliśmy współpracę z wiodącym publisherem branży VR – Vertigo Games.

W maju 2023 ukazała się nasza najnowsza gra VR pod nazwą Crimen – Mercenary Tales. Tytuł ten to humorystyczna, niezwykle barwna i pełna niesamowitych przygód opowieść, w której odwiedzimy siedemnastowieczną Europę i poznamy szereg interesujących, charakterystycznych dla epoki postaci.

Po ciepłym przyjęciu Crimen – Mercenary Tales, przyszedł czas na coś całkowicie nowego. Mindset to logiczna gra VR oparta o technologię handtracking, w której gracz mierzy się z historią swojej zawiłej przeszłości oraz wymagającymi zagadkami w postaci tajemniczych kostek. Gra dostępna jest na platformie Meta Quest.

Podczas UploadVR Showcase Winter 2023 Carbon Studio zapowiedziało swój kolejny tytuł – Hunt Together – będący horrorem VR opartym o rozgrywkę PvP. Gra ukazała się na platformie Meta Quest w styczniu 2024 roku, a wersja PCVR będzie dostępna już około miesiąc później.

Poznaj całą historię studia w zakładce “Historia” »

Logo

Zdjęcia i Obrazki

Wideo