Hussarion

Hussarion VR to prototyp gry od Carbon Studio. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej strzelanki kooperacyjnej w VR i zaprezentowanie nowych rozwiązań.

Głównym założeniem prototypu jest stworzenie bardzo szczegółowych i realistycznych środowisk oraz opracowanie systemu interakcji ze światem opartego na gestach rąk, który będzie głęboko intuicyjny i pozwoli na większą immersję. Projekt jest przeznaczony dla zestawów VR z kontrolerami ruchu.

Gra osadzona jest w konwencji science fiction. Gracz przejmie kontrolę nad robotycznym super-żołnierzem inspirowanym husarią, niemal legendarną kawalerią, która odegrała ważną rolę w wielu zwycięstwach militarnych Polski w XVI wieku. Celem gracza będzie pokonanie inwazji obcych, która może zniszczyć całe życie na Ziemi, chyba że zostanie wygnana z powrotem do kosmosu.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Studio Carbon zostało nagrodzone grantem w ramach programu Rozwój Sektorów Kreatywnych w 2017 roku.

mkidn_01_cmyk