Carbon Studio: W rękach graczy jest już 250 tys. kopii gier z serii The Wizards

Carbon Studio – notowany na NewConnect pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier VR, ogłasza najnowsze wyniki sprzedażowe swojego flagowego projektu The Wizards. Produkcje studia trafiły już do przeszło 250 tys. odbiorców. Jednocześnie zbiegło się to w czasie z przekroczeniem progu 50 tys. kopii na samych goglach Oculus Quest. Do końca 2021 r. spółka złoży Prospekt Emisyjny do GPW, celem przeniesienia notowań spółki na główny parkiet GPW.  

– Pierwszy tytuł z serii gier The Wizards trafił na rynek w 2017 roku. Nasz projekt od samego początku odnotowuje duże zainteresowanie wśród graczy VR. Popularność tytułu potwierdzają dane sprzedażowe. Rok temu informowaliśmy o przekroczeniu sprzedaży 150 tys. kopii gier z serii, pół roku później wynik był o 50 tys. wyższy. Obecnie nasze tytuły trafiły do ponad 250 tys. użytkowników. To dowód na to, że gracze pokochali stworzony przez nas świat fantasy z bogatą historią. – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio. 

The Wizards stanowi serię przygodowych gier akcji VR, które umożliwiają graczom rzucanie zaklęć w świecie fantasy. To także kampania fabularna z podróżą w czasie, epickimi bitwami w Królestwie Meliora i bogatą historią. Podstawową mechaniką jest rzucanie zaklęć poprzez wykonywanie prostych gestów rąk. System ten pozwala graczom na głęboką immersję, gdyż przywoływanie magii wymaga naturalnych ruchów dłoni zamiast zapamiętywania kombinacji przycisków na kontrolerze.

Pierwsza część The Wizards zadebiutowała w Early Access w lipcu 2017 roku na platformach Steam, Oculus Store i Viveport. W połowie 2018 roku The Wizards zadebiutowała w pełnej wersji i była jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic. Niespełna rok później twórcy gry udostępnili odświeżoną i poprawioną wersję gry, zatytułowaną The Wizards – Enhanced Edition.

Najnowsza seria gry to The Wizards Dark Times. Projekt od początku cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i osiąga pozytywny feedback od mediów z USA, krajów europejskich, a także Ameryki Południowej. Tytuł aktualnie dostępny jest w wersji na PC VR, gogle Oculus Store, Oculus Quest, Viveport i Rift. Oculus oraz Steam to główne kanały dystrybucji gier na VR choć nie jedyne. Spółka zapowiedziała niedawno rozpoczęcie ekspansji na kraje azjatyckie – prowadzone są rozmowy z partnerami, aby zwiększyć ekspozycję gier spółki w tamtym rejonie.

The Wizards Dark Times jest produktem, który jest dopiero na początku swojej drogi – po oddaniu w ręce graczy dodatkowych trybów, spółka zapowiedziała tryb coop multiplayer, który pozwoli graczom ramię w ramię walczyć z siłami zła już pod koniec 2021 roku.