Carbon Studio otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętu Motion Capture

Carbon Studio, notowany na NewConnect specjalista w dziedzinie tworzenia gier w technologii Virtual Reality (VR), otrzyma dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Kwota ponad 240 tys. złotych zostanie przeznaczona na zakup sprzętu Motion Capture, technologii stosowanej w filmach i grach komputerowych, polegającej na “przechwytywaniu” trójwymiarowych ruchów aktorów i zapisywaniu ich w komputerze.

– Przyznane dofinansowanie pozwoli nam wykorzystywać profesjonalny sprzęt Motion Capture do przechwytywania ruchu i usprawni nasz system pracy, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. To kolejny krok na drodze ku autonomizacji procesów produkcji w naszej firmie, aby zapewnić niezależność zasobów produkcyjnych oraz uniezależnienie się od outsourcingu – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Wartość dofinansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 wyniesie ponad 240 tys. zł. Całkowita wartość projektu to kwota niespełna 285 tys. zł.

Technologia Motion Capture polega na “przechwytywaniu” trójwymiarowych ruchów aktorów i zapisywaniu ich w komputerze. Dzięki niej zarejestrowane postacie poruszają się bardzo naturalnie i realistycznie, a przechwycone dane są gotowe do dalszej obróbki.

– Inwestujemy w nowoczesne technologie. Wcześniej, w ramach GameINN-u opracowaliśmy technologię, która pozwoli nam tworzyć nasze gry szybciej i lepiej w oparciu o machinelearningowe sieci neuronowe. Ponadto, od kilkunastu miesięcy, nasze AI uczy się jak tworzyć światy 3d do naszych produkcji. Pozostałe narzędzia, nad którymi pracujemy,są w trakcie rozwoju, mam na myśli systemy do automatycznej optymalizacji gier, aby zyskały lepszą wydajność oraz system telemetryczny, który pozwoli nam na propozycję ciekawych rozwiązań w grach. – dodaje Aleksander Caban.