Powstają dwa nowe tytuły w Grupie Carbon Studio

Carbon Studio – notowany na NewConnect producent i wydawca gier VR oraz jego spółka zależna – Iron VR, realizują założony plan rozwoju Grupy i ogłaszają dwa nowe tytuły VR. Mowa o grze akcji Crimen z portfolio produkcyjnego Carbon Studio oraz horrorze Home Together od Iron VR. Za wydanie drugiego projektu odpowiada Carbon Studio. Gry wyszły już z etapu preprodukcji i obecnie znajdują się w zaawansowanej produkcji. Planowany budżet każdej z tych gier wynosi ponad 1 mln zł. Tytuły trafią na platformę Meta Quest 2.

Przez lata działalności na rynku gier, zdobyliśmy wystarczające doświadczenie i kompetencje w obszarze produkcyjnym oraz wydawniczym. Aktualnie w Grupie Carbon Studio trwają prace nad dwoma nowymi tytułami. Pierwszy o nazwie ,,Crimen’’ to nasza autorska produkcja, która wpisuje się w charakter naszych dotychczasowych produktów. Będzie to gra akcji typu VR slasher. Druga gra – ,,Home Together’’ – powstaje we ścisłej współpracy z naszą spółką zależną Iron VR, natomiast za wydanie gry odpowiada zespół Carbon Studio. Oba tytuły wyszły już z etapu preprodukcji i obecnie znajdują się na zaawansowanym etapie produkcji. Projekty trafią na gogle Meta Quest 2, które są obecnie najpopularniejszą platformą VR. Powinno to zapewnić szeroką grupę odbiorców i w dalszej perspektywie pozytywnie wpłynąć na sprzedaż gier. – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Crimen to najnowsza produkcja od Carbon Studio, której roboczy tytuł nosił nazwę VRSlasher. To pierwszoosobowa gra akcji typu VR slasher osadzona w historycznej Europie. Podczas gry użytkownik wciela się w różnego rodzaju postacie by w humorystycznym stylu stoczyć walkę z hordami przeciwników.

Planowany budżet gry to 1,5 mln zł.

Druga nowoogłoszona przez Grupę Carbon Studio produkcja nosi nazwę Home Together. Pierwszoosobowa gra player vs player z gatunku horror rozgrywa się w nawiedzonej posiadłości. Gracze wcielają się w postacie ducha oraz łowcy duchów, którzy stawiają sobie czoła w meczach. Wykorzystując swoje umiejętności muszą zrealizować postawione przed nimi cele, aby wygrać.

Gra zostanie w całości sfinansowana i zrealizowana przez Iron VR. Planowany budżet gry to 1,2 mln zł.

Długoterminowym celem działalności naszej firmy jest stworzenie gamy gier VR opartych o ciekawą koncepcję rozgrywki. Obecnie dążymy do tego by poszerzyć nasze portfolio o nową grę ,,Home Together’’. Pracujemy nad tym by była to emocjonująca rozgrywka, która będzie wymagać od gracza refleksu i strategicznego podejścia. Gra już działa w wymaganych 72 klatkach, a jej jakość graficzna niczym nie odstaje od konkurencji. – mówi Tomasz Szpiner, prezes zarządu Iron VR. – Z pewnością będzie to dopracowany produkt, który mam nadzieję, że wyniesie nasze portfolio produkcyjne na nowy, bardziej zaawansowany poziom – dodaje Tomasz Szpiner.

Obie spółki na bieżąco rozwijają swoją pozycję na rynku VR/ AR, zarówno od strony projektowej, jak i biznesowej.

Niedawno Carbon Studio poinformowało, że weźmie udział w tworzeniu międzynarodowego projektu związanego z eksploracją obcej planety w Metaverse. Spółka będzie odpowiedzialna za tworzenie komponentów VR oraz zaplecza technologicznego, a jej partner – firma UIG Lab, opracuje generalną narrację wizualną oraz zapewni marketing kolekcji NFT.

Natomiast Iron VR niebawem zamierza zrealizować swój główny cel na ten rok, związany z dołączeniem do grona spółek notowanych na NewConnect. Obecnie spółka czeka na zatwierdzenie Dokumentu Informacyjnego ze strony GPW w Warszawie.