The Wizards kolejny rok z rzędu w rankingu najpopularniejszych gier VR Steam

The Wizards Enhanced Edition z serii The Wizards piąty rok z rzędu znalazł się w globalnym rankingu najpopularniejszych gier VR Steam. Po raz drugi wyróżniono także najnowszą część serii – The Wizards Dark Times. Oba projekty zostały nominowane w kategorii Brąz.

Najważniejsza jest dla nas satysfakcja graczy. Cieszymy się więc, że nasz projekt The Wizards Enhanced Edition, od pięciu lat zwiększa swoje community i co edycję zdobywa uznanie w konkursie najlepszych gier VR na Steam. Jednocześnie, w brązowej kategorii, już po raz drugi, wyróżnienie otrzymała nasza najnowsza część pt. The Wizards Dark Times. To dla nas duża satysfakcja, kiedy możemy obserwować jak nasze oba produkty niezmiennie są doceniane przez odbiorców na całym świecie – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

 

The Wizards stanowi serię przygodowych gier akcji VR. To także kampania fabularna z podróżą w czasie, epickimi bitwami w Królestwie Meliora i bogatą historią. Podstawową mechaniką jest rzucanie zaklęć poprzez wykonywanie prostych gestów rąk. System ten pozwala graczom na głęboką immersję, gdyż przywoływanie magii wymaga naturalnych ruchów dłoni zamiast zapamiętywania kombinacji przycisków na kontrolerze.

Najnowszą częścią z serii gier jest The Wizards Dark Times. Rozgrywka pozwala graczom poruszać się w świecie fantasy, który został zaprojektowany z większym naciskiem na interakcję z użytkownikiem. Projekt od początku osiąga pozytywny feedback od mediów z USA, krajów europejskich, a także Ameryki Południowej. Spółka planuję także ekspansję na kraje azjatyckie.

Obie gry z serii The Wizards notują wysoki poziom ocen na Steam. Recenzje graczy na tej platformie są w ok. 80 procentach pozytywne. Do 5 stycznia 2022 r. trwa Zimowa Wyprzedaż na Steam, w ramach której oba tytuły można nabyć z ponad 50 procentową zniżką.

Cała seria gier The Wizards trafiła już do przeszło 250 tys. odbiorców, a sprzedaż pierwszej części The Wizards kilka miesięcy temu przekroczyła 1 mln USD brutto na samej platformie Oculus Quest.

The Wizards to nie jedyny popularny projekt od Carbon Studio. Największym tytułem Spółki jest Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Gra VR trafiła na rynek w listopadzie br., a już w grudniu twórcy projektu dodali do niego nowy tryb Hardcore Mode. Aktualnie Studio pracuje nad adaptacją gry na gogle Meta Quest/Oculus Quest.

 

W nadchodzącym, 2022 roku, Carbon Studio planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Obecnie Spółka przygotowuje Prospekt Emisyjny, który następnie złoży do KNF w Warszawie.