Carbon Studio i Gamedust zapraszają na Summit 2022

Giełdowi przedstawiciele gamedevu – spółki Carbon Studio i Gamedust – aktywnie angażują się w tworzenie nowego wydarzenia dedykowanego wirtualnej rzeczywistości – VR Summit 2022. Pierwsza edycja eventu odbędzie się 7 października w Poznaniu, w ramach Game Industry Conference (GIC) oraz targów Poznań Game Arena (PGA). Wydarzenie będzie okazją do podjęcia bieżących tematów dotyczących rynku VR oraz wymiany doświadczeń związanych z tworzeniem projektów w wirtualnym świecie.

– Game Industry Conference rozwija się z roku na rok, a podczas tegorocznej edycji postanowiliśmy rozbudować konferencję o nowy Summit, dedykowany twórcom gier VR, ponieważ to dynamicznie rosnący segment w polskiej branży gamedev. Jestem przekonany, że VR Summit to bardzo rozwojowe przedsięwzięcie – mówi Jakub Marszałkowski, organizator Game Industry Conference.

VR Summit dedykowany jest programistom i pasjonatom VR-u, którzy profesjonalnie działają w tej branży. Wśród uczestników eventu znajdą się przedstawiciele polskiego i zagranicznego gamedevu, którzy zajmują się  tworzeniem i rozwijaniem projektów w wirtualnej rzeczywistości.

– Na polskim rynku zdecydowanie brakowało takiego wydarzenia, dlatego też zaangażowaliśmy się w tworzenie VR Summitu. W naszym kraju działa wiele firm rozwijających gry VR i jestem przekonany, że okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów będzie wartościowa dla nas wszystkich, przyniesie całej branży i naszym inwestorom wartość dodaną. Dla nas to jednocześnie okazja do świętowania 5-lecia działalności spółki Gamedust na rynku gier VR – mówi Paweł Flieger z Gamedust.

Organizatorzy zaplanowali panel dyskusyjny i szeroki wachlarz tematów – od technicznych aspektów tworzenia gier VR, poprzez UX wirtualnej rzeczywistości i wyzwania związane z dostępnością sprzętu, po przyszłość VR-u i metaverse.

– VR Summit 2022 to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych wirtualną rzeczywistością, którzy chcą rozpocząć swoja przygodę z tworzeniem gier VR. Podczas eventu będzie można spotkać wielu przedstawicieli branży oraz porozmawiać z praktykami zajmującymi się projektami VR na co dzień. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania o kierunki rozwój wirtualnej rzeczywistości –  mówi Karolina Koszuta z Carbon Studio.

Wstęp na VR Summit jest otwarty dla wszystkich posiadaczy biletów na GIC 2022. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne jest na stronie: https://gic.gd/vrsummit