Spodziewana poprawa wyników w IV kwartale 2022 roku

Według szacunkowych danych finansowych, Carbon Studio wypracowało w IV kwartale 2022 roku prawie 1,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży gier. Daje to wzrost wyniku rr o 28 proc., względem IV kwartału 2021, kiedy to przychody wyniosły 0,9 mln zł. Na poprawę wyników, znaczący wpływ ma rosnąca sprzedaż autorskich projektów Studia. Mowa w szczególności o popularnej serii The Wizards oraz tytule Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Na osiągane wyniki przekłada się również rozwój międzynarodowego projektu związanego z eksploracją obcej planety w Metaverse oraz strategiczne współprace z partnerami. W ostatnim czasie Carbon Studio nawiązało umowę z holenderskim podmiotem Vertigo Games, która zakłada współfinansowanie tytułu The Wizards Dark Times, a także rozwój coopowego dodatku.

 

– Spodziewamy się poprawy wyników finansowych w IV kwartale 2022 roku. Szacujemy, że przychody netto ze sprzedaży gier osiągną w tym czasie prawie 1,2 mln zł, kiedy to w analogicznym okresie 2021 roku liczyły 0,9 mln zł. Daje nam to wzrost wyniku rr o 28 proc. Wpływ na wysokość osiągniętych wyników w IV kwartale minionego roku miała przede wszystkim zadowalająca sprzedaż naszych autorskich tytułów, tj. serii gier The Wizards oraz Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. To również zasługa trafnie podejmowanych współprac biznesowych, którymi w ostatnim czasie mogliśmy się kilkukrotnie pochwalić. – mówi Aleksander Caban, współzałożyciel i Członek Zarządu w Carbon Studio S.A.

 

Dla przykładu, w grudniu 2022 roku Carbon Studio oraz Vertigo Games, jeden z bardziej cenionych zagranicznych wydawców i deweloperów wchodzący, z grupy PLAION, zawarły istotną umowę, która zakłada współfinansowanie popularnego tytułu VR – The Wizards Dark Times oraz rozwój coopowego dodatku. Wraz z nowym rozszerzeniem pojawi się szereg dużych usprawnień, o których gracze przekonają się już niebawem, bowiem premiera projektu The Wizards – Dark Times: Brotherhood  zaplanowana jest na 2023 rok.

 

Zarząd Carbon Studio liczy, że wydanie nowego trybu efektywnie wpłynie na skalowalność i powiększenie community tytułu. Warto wspomnieć, że sprzedaż wszystkich projektów z serii The Wizards przekroczyła do tej pory 350 tys. egzemplarzy.

 

Zespół Carbon Studio obecnie pracuje także nad wspomnianym projektem z obszaru Metaverse. To wynik podpisanej umowy z firmą UIG Lab, która zakłada współpracę przy tworzeniu produktu w technologii blockchain. Carbon Studio jest odpowiedzialne za tworzenie komponentów VR oraz zaplecza technologicznego.

 

Z danych rynkowych wynika, że przychody z gier wzrosną z 500 mln USD w 2019 roku do 3,2 mld USD w 2024 roku.