Carbon Studio podpisało istotną umowę z Vertigo Games!

Carbon Studio oraz Vertigo Games, jeden z bardziej cenionych wydawców i deweloperów wchodzący w skład globalnej grupy PLAION, zawarły istotną umowę, która zakłada współfinansowanie popularnego tytułu VR – The Wizards Dark Times oraz rozwój coopowego dodatku. Aktualizacja, w której trzech graczy będzie mogło razem stawić czoła siłom ciemności, będzie nosiła nazwę The Wizards – Dark Times: Brotherhood. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Zarząd Carbon Studio liczy, że wydanie nowego trybu efektywnie wpłynie na skalowalność i powiększenie community tytułu. Niedawno sprzedaż projektów z serii The Wizards przekroczyła 350 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z tak cenionym zagranicznym podmiotem, jakim jest Vertigo Games. Dzięki zawartej umowie, nasz partner będzie współfinansował prace nad dalszym rozwojem naszej autorskiej gry ,,The Wizards – Dark Times’’ na wszystkich głównych platformach VR. Wiem, że fani długo na to czekali. Jest mi więc niezmiernie miło poinformować, że rozszerzenie w postaci ,,The Wizards – Dark Times: Brotherhood’’ pojawi się na rynku w nadchodzącym, 2023 roku. Liczymy na owocną współpracę, która mam nadzieję dopiero się rozpoczyna  – mówi Aleksander Caban, współzałożyciel i Członek Zarządu w Carbon Studio S.A. – Ty bardziej się cieszę, że partnerstwo zapewni naszemu flagowemu produktowi wejście na kolejny level i tym samym dotarcie do nowej grupy odbiorców na całym świecie. Do tego, Vertigo Games będzie odpowiedzialne również za działania wydawnicze i marketingowe nad grą i tym samym będzie czerpało korzyści z części zysków ze sprzedaży. – dodaje.

Zarząd Carbon Studio zapewnił również, że wraz z nowym rozszerzeniem pojawi się szereg dużych dodatkowych usprawnień, o których gracze przekonają się już w przyszłym roku.

Vertigo Games, z siedzibą w Holandii, to doświadczony podmiot prowadzący działalność wydawniczą i deweloperską w technologii VR, wchodzący w skład globalnej grupy PLAION, która jest jednostką zależną od Embracer Group. Wśród tytułów wydanych przez Vertigo Games, które sprzedały się już w wielomilionowych nakładach, zaliczyć można After the fall oraz Arizona Sunshine, a także popularne tytuły, które Vertigo Games wydaje: „A Fisherman’s Tale”, „Traffic Jams” oraz „Unplugged”. Spółka posiada swoje biura w Rotterdamie i Amsterdamie w Holandii oraz w Los Angeles w Kalifornii.

Od pierwszego projektu The Wizards, Carbon Studio pokazało, że jest to zespół, który niesamowicie dobrze radzi sobie z fantastyką i magią w wirtualnej rzeczywistości – powiedziała Kimara Rouwit, Dyrektor Wydawniczy w Vertigo Games. –  Jesteśmy niesamowicie dumni, że powierzono nam najnowszą serię fantasy The Wizards i nie możemy się doczekać powitania wielu odważnych poszukiwaczy przygód i czarodziejów w tym pięknym świecie stworzonym przez ich zespół. – dodała.

The Wizards to marka, która cieszy się wieloma wyróżnieniami i nagrodami branżowymi. Gry z serii kilkukrotnie znalazły się w zestawieniu TOP listy bestsellerów platformy Steam oraz listach  oraz listach najlepszych tytułów Meta Quest, a także były nominowane do nagród w kilku kategoriach na White Nights w Pradze, czy Game Access w Brnie.

The Wizards Dark Times natomiast to najnowszy tytuł z serii, który trafił na rynek w 2020 roku. Projekt obecnie dostępny jest w wersji na PC VR, Meta Quest, Oculus Rift oraz HTC Vive. Teraz przyszedł czas na wspomniany tryb kooperacji.

Niedawno gry z serii The Wizards osiągnęły nowy kamień milowy w postaci 350 tys. sprzedanych egzemplarzy.