Carbon Studio w niespełna 48 godz. odzyskało koszty produkcji The Wizards: Dark Times na gogle Facebooka!

Najnowsza produkcja Carbon Studio, notowanego na NewConnect eksperta rynku Virtual Reality (VR) – The Wizards: Dark Times, w niespełna 48 godzin zwróciła koszty produkcji na gogle Facebooka. Tytuł w wersji na Oculus Quest i Oculus Quest 2 zadebiutował 6 maja br. Do tej pory sprzedaż wszystkich gier z popularnej serii The Wizards wyniosła ponad 200 000 egzemplarzy.

–  Z satysfakcją informujemy, że nasz autorski tytuł – The Wizards: Dark Times – w zaledwie dwie doby zwrócił wszystkie koszty produkcji, które zainwestowaliśmy w port gry na najpopularniejsze gogle Facebooka. Oculus Quest i Oculus Quest 2 posiadają autonomiczny system stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu użytkownicy mogą grać niemal wszędzie. Cieszymy się, że nasza gra dostarcza użytkownikom wirtualnych przyjemności i zapewnia swobodę rozgrywki – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio S.A. Koszt obu wersji gry na gogle Oculus Quest wyniósł łącznie 150 000 zł (dane szacunkowe). Produkcja dostępna jest również w wersji na PC VR, w tym na Oculus Rift, Valve Index oraz HTC Viveport w usłudze Infinity. The Wizards – Dark Times spotkała się z pozytywnym odbiorem posiadając obecnie ponad 84% pozytywnych komentarzy.

Mechanika czarów The Wizards – Dark Times opiera się na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk czarodziejów z krainy Meliora. Kampania fabularna zawiera podróż w czasie, epickie bitwy i bogatą historię. Gra na platformy Oculus Quest zostanie niebawem wzbogacona także o dodatki, które zostały już wprowadzone w wersji PCVR, a w przyszłości także o tryb multiplayer.

Seria gier The Wizards zdobywa coraz większe grono fanów. Aktualnie odnotowaliśmy sprzedaż gier na poziomie ponad 200 000 kopii. Niedawno komunikowaliśmy też, że sprzedaż pierwszej części The Wizards przekroczyła 1 mln USD brutto na Oculus Quest.– mówi Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio S.A.

Pierwsza część gry z popularnej serii Carbon Studio otrzymała szereg nagród, w tym m.in. Viveport Developer Awards w San Francisco.

Carbon Studio obecnie pracuje nad grą Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Premiera tytułu planowana jest na platformach Oculus i Steam w wersji na PC VR (Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index) oraz w wersji przenośnej na Oculus Quest i Oculus Quest 2. Gra powstaje na licencji brytyjskiej firmy Games Workshop. Carbon Studio w projekcie pełni rolę producenta i wydawcy. Do końca roku Studio planuje przeniesienie notowań spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie.