ESPI - 20/2023

Informacja o wyznaczeniu daty premiery gry Hunt Together na platformie Meta Quest

Data sporządzenia:

2023-12-06

Treść raportu:

Zarząd Carbon Studio S.A. z siedzibą w Chorzowie [“Spółka”, “Emitent”] w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 15/2022 opublikowanego w dniu 25 listopada 2022 roku informuje, iż wraz ze spółką zależną Iron VR S.A. z siedzibą w Chorzowie [“Iron VR”] wyznaczył datę premiery gry Hunt Together [dalej “Gra”], która to premiera będzie miała miejsce 18 stycznia 2024 roku.

Producentem Gry jest Iron VR, natomiast Emitent odpowiada za wydanie oraz dystrybucję Gry.

Gra zostanie wydana na platformie Meta Quest 2 i Meta Quest 3.

Hunt Together to sieciowa gra VR oferująca dwa tryby rozgrywki Player vs Player, w których gracze wcielają się w Łowcę lub Ducha, by za pomocą licznych umiejętności, przedmiotów i możliwych do wykorzystania elementów otoczenia pokonać swojego rywala. Areną tych zmagań są lokacje, takie jak opuszczona kopalnia, nawiedzona posiadłość, czy sierociniec. Gracze, oprócz możliwości zmierzenia się ze swoimi przyjaciółmi w trybie pojedynku _1v1_ lub Hide and Seek _1v3_, będą mogli także pozyskiwać nowe skórki dla swoich ulubionych postaci oraz rozwijać ich umiejętności.

Zamiarem Emitenta jest, aby w lutym 2024 roku ukazała się również wersja Gry na platformach PCVR _wraz z opcją Crossplay Meta Quest x PCVR_. O dokładnej dacie premiery Gry na platformie PCVR, Emitent poinformuje w odrębnym komunikacie.

Emitent uznał ww. informację za istotną z uwagi na fakt, iż premiera Gry może mieć istotny
wpływ na wyniki finansowe Emitenta.

 

Podstawa prawna:

Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Osoby reprezentujące Spółkę:

Błażej Szaflik – Prezes Zarządu