ESPI - 22/2020

Rozpoczęcie kampanii marketingowej gry Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall

Data sporządzenia:

2020-10-29

Treść raportu:

Zarząd Carbon Studio S.A. z siedzibą w Chorzowie _”Emitent”_, informuje o rozpoczęciu kampanii marketingowej gry Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Projekt znany był wcześniej pod roboczym tytułem Warhammer: Age of Sigmar.

Emitent wskazuję, że tytuł ukaże się w 2021 roku i dostępny będzie na głównych platformach PC VR i jednocześnie Oculus Quest oraz Oculus Quest 2. Emitent informuje także, że gra na platformy Oculus Quest przeszła pomyślnie pierwszy etap certyfikacji. Dokładna data premiery i cena gry zostanie ustalona i podana w późniejszym terminie.

Została uruchomiona również strona sklepu Steam, strona internetowa projektu – www.tempestfall.com, konta na mediach społecznościowych oraz zaprezentowano announcement trailer dostępny m.in. pod adresem:

YouTube:
https://youtu.be/HgnnRGx6D5M

Steam:
https://store.steampowered.com/app/1337100/Warhammer_Age_of_Sigmar_Tempestfall/

Krótki opis tytułu:

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum Warhammer Age of Sigmar _znanym i cenionym przez miliony graczy na całym świecie_, po wydarzeniu określanym jako Necroquake. Z krainy śmierci Nagasha i ze wszystkich królestw nadciągają siły Nighthaunt. Specjalny oddział Stormcast Eternals wyrusza na misję zbadania nowego zagrożenia dla Królestw Śmiertelników _Mortal Realms_. Razem z tymi elitarnymi żołnierzami, musisz stawić czoła pełnym terroru terenom krainy Shyish i przebić się przez hordy Nighthaunt, by ochronić Siły Porządku przed złowrogą intrygą.

Łącząc imersyjną walkę wręcz z potężnym, opartym na gestach rąk rzucaniem zaklęć, twoja pogoń zaprowadzi cię przez pełną akcji rozgrywkę w świecie Warhammera, czających się tajemnic i ukrytych niebezpieczeństw. Od miast po katakumby, od bagien po więzienia, im bardziej zagłębiasz się w świecie Tempestfall, tym bardziej staje się on niebezpieczny. Stąpaj ostrożnie – kraina Shyish jest pełna mściwych upiorów, a śmierć zawsze czai się w pobliżu.

W ocenie Emitenta wydanie gry Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall może mieć istotny wpływ na rozwój Carbon Studio S.A. oraz przyszłe wyniki finansowe Emitenta.

Podstawa prawna:

Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Osoby reprezentujące Spółkę:

Błażej Szaflik – Prezes Zarządu